Ewelina Dresler - O mnie
background
logotype

"Umysł wyznacza granicę. Jeśli wyobraźnia podpowiada, że coś można uczynić, to rzeczywiście rzecz jest możliwa – jeśli tylko ktoś wierzy w to z całym przekonaniem"

Arnold Schwarzenegger

Dresler EwelinaZ wykształcenia jestem psychologiem i ekonomistą (studia magisterskie na kierunku Zarządzanie i Marketing na Wydziale Ekonomicznym UMCS w Lublinie, studia magisterskie na kierunku Psychologia na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UMCS w Lublinie oraz doktorat na Wydziale Ekonomiczno-Rolniczym SGGW w Warszawie) . Te dwie dziedziny, pozornie odległe, mają wiele wspólnego ze sobą. Dzięki nim nauczyłam się, że w biznesie najważniejszy jest Człowiek, a w pracy   psychologa należy być zorientowanym na cel i efekt, tak by możliwie najskuteczniej pomagać innym.

Pracuję jako starszy wykładowca w Państwowej Szkole Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej oraz Poradni Zdrowia Psychicznego w Białej Podlaskiej. Pomagam także różnym organizacjom  w zakresie  doradztwa personalnego, badania predyspozycji zawodowych, budowania systemów motywacyjnych i tworzenia strategii personalnych. Prowadzę szkolenia i warsztaty z zakresu zarządzania czasem, asertywności, komunikacji, zarządzania zmianą itp. Pracuję również jako coach wspierając innych w dokonywaniu zmian w swoim życiu takich jakich sobie życzą i potrzebują.

Stale podnoszę swoje kwalifikacje, tak aby coraz lepiej pomagać i wspierać w rozwoju tym, którzy zwracają się do mnie po pomoc. Wśród licznych ukończonych przeze mnie kursów i warsztatów  szczególnie cenię sobie szkolenie z zakresu coachingu akredytowane przez International Coaching Community. Ukończyłam także czteroletnie studia podyplomowe „Profesjonalna Szkoła Psychoterapii” przy Instytucie Psychologii Zdrowia akredytowane przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne, Polskie Towarzystwo Psychiatryczne oraz Polskie Stowarzyszenie Psychoterapii Integracyjnej. Mam ponad 10-letnie doświadczenie w zakresie prowadzenia psychoterapii.  

Jako coach przestrzegam zasad coachingu holistycznego, który traktuje Klienta jako całość, bez podziału na sferę zawodową i prywatną, uwzględniając system przekonań, wierzeń, poglądów, zakorzenionych nawyków w myśleniu i działaniu, wartości oraz poczucia tożsamości.  Pracuję zgodnie ze standardami International Coaching Community.

Jako psychoterapeuta pracuję w podejściu integracyjnym, starając się w sposób optymalny dopasować techniki i strategie terapeutyczne do potrzeb Klienta, jego osobowości oraz rodzaju problemu. Wykorzystuję przede wszystkim dokonania następujących szkół psychoterapii: humanistycznej, poznawczo-behawioralnej, Gestalt, psychodynamicznej oraz egzystencjalnej. Jestem pod stałą superwizją, dzięki której nieustannie doskonalę swój warsztat terapeutyczny.

Jestem członkiem International Coaching Community oraz Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

2015 Ewelina Dresler